خانه / منطق فازی / پروفسور سعید عباس بندی استاد برجسته ریاضیات فازی

پروفسور سعید عباس بندی استاد برجسته ریاضیات فازی

پروفسور سعید عباس‌بندی استاد تمام ریاضیات (فازی) دانشگاه بین‌المللی امام خمینی است. او دارای مدرک کارشناسی از دانشگاه تهران و سپس دانش‌آموخته کارشناسی‌ارشد و دکترا (نخستین دارنده مدرک دکترای ریاضیات کاربردی گرایش آنالیز عددی از دانشگاه‌های داخل) از دانشگاه تربیت معلم تهران می‌باشد. یکی از مقالات وی در سال ۲۰۰۹ به عنوان مقاله برگزیده در زمینه ریاضیات انتخاب شد. وی در سال ۲۰۱۲ در جمع یک درصد برتر دانشمندان جهان در رشته ریاضیات قرار گرفت. بنا بر فهرست اسکوپوس، در ژوئیه ۲۰۱۴ وی دارای ۲۱۷ مقاله بوده که ۲۴۲۸ بار مورد ارجاع قرار گرفته‌اند. ۱۰ مقاله وی بیش از ۱۰۰ ارجاع و ۹۲ مقاله دارای بیش از ۱۰ ارجاع بوده می‌باشند و در مجموع شاخص اچ وی 42 از اسکوپوس است. کلاریویت انالیتیکس در سال ۲۰۱۸ سعید عباس‌بندی را به عنوان یکی از ۱۶ دانشمند پراستناد ایران در بین ۴۰۵۸ پژوهشگر جهان توسط اعلام کرد.

بیوگرافی استاد سعید عباس بندی:

پروفسور سعيد عباس بندي متولد 1345 در تهران است . اولين فرزند خانواده و داراي 2 برادر و خواهر است . حدود 25 سال است که ازدواج نموده و داراي 2 فرزند است. همسرش دبير آموزش و پرورش و داراي مدرک کارشناسي شيمي است، دخترش دانشجوي کارشناسي شهرسازي و پسرش کلاس سوم دبستان است. 2 سال آخر متوسطه که مهم ترين سالها بود در دبيرستان شريعتي تهران درس خوانده و 2 سال اول متوسطه را در دبيرستان شيخ بهايي و دوره راهنمايي را در مدرسه کياء و دوره ابتدايي مدرسه رجاء در منطقه 13 تهران درس خوانده است. سال 63 در رشته رياضي وارد دانشگاه تهران و در سال 68 براي دوره کارشناسي ارشد وارد دانشگاه تربيت معلم شده است . عنوان پایان نامه اش  حل عددی  معادلات انتگرال نوع اول بود. در سال 70 در همان دانشگاه دکتري قبول شده و در سال 74 رساله دکتري را زير نظر استاد بابليان  دفاع کرده است. چه در دوره کارشناسي ارشد و دکتري اولين فارغ التحصيل داخل در رشته رياضي کاربردي در گرايش آناليز عددي می باشد. از سال 75 تا الان در دانشگاه بين المللي امام خميني (ره) مشغول به دروس ریاضیات بوده و دانشجویان فراوانی را پرورش داده است.

 

درباره‌ی دکتر حمیدرضا قنبری

دکتر حمیدرضا قنبری
دکتر حمیدرضا قنبری؛ استاد دانشگاه،روانشناس و روانسنجی فازی،درمانگر بالینی فازی اختلالات روانشناختی، کارشناس ریاضیات می باشد که با شوق تبیین کاربردهای منطق فازی در روانشناسی، ایده «روانشناسی فازی» را به عنوان چشم انداز فعالیت های علمی و پژوهشی بنا نموده و در جهت تحقق این مهم تلاشی یک دهه را آغاز کرده است . وی با تولید محتوای علمی فازی در مجلات معتبر پژوهشی ، برگزاری سخنرانی و کارگاه های علمی در دانشگاه های سراسر کشور ، داوری مقالات در مجلات علمی پژوهشی و کنفرانس های بین المللی، هدایت پایان نامه های دانشجویی ، تالیف و ترجمه کتب مختلف فازی و … در نظر دارد این ابزار پرکاربرد را به همه اساتید و دانش پژوهان علاقمند به مباحث پیشرفته در روانشناسی معرفی نماید، امید است در این راستای گامی هرچند کوچک را در عرصه علمی بردارد. روانشناسی فازی، دانشی نوپا و پیشرفته برای تبیین و الگوسازی مدرن در تحقیقات روانشناختی بوده و به تبیین موضوعات روانشناسی کلاسيك در محيط فازي اشاره دارد. در این دانش از شيوه‌هاي محاسبات نرم و سيستماتيك مبتنی بر منطق فازی در تحليل پدیده های روانشناختی استفاده می گردد. در این روش نوین،با ارائه مدل‌هاي ترکیبی كمی وکیفی سازی به محققین و پژوهش گران در تصميم‌گيري‌ها دقیق درمانی کمک می کند تا در شرایط نادقیق و پیچیده یک روان درمانگر بتواند با کمینه سازی خطاها، تشخیص های بالینی دقیق تر و ارزیابی روانی بهینه ای از درمانجویان ارائه دهد. بطور کلی «روانشناسی فازی» با استفاده ابزار توانمند منطق فازی در روانشناسی، به حل مسائل پیچیده و مبهم در شرایط عدم قطعیت پدیده های روانشناختی پرداخته و با ارائه ﭼﺎرﭼﻮﺑﯽ ﻣﻔﻬﻮﻣﯽ به ﺑﺮرﺳﯽ ﻧﻈﺎمﻣﻨﺪ اﺑﻬﺎم و مدل سازی ﻋﺪم ﻗﻄﻌﯿﺖ ﭼﻪ از ﻧﻈﺮ ﮐﻤﯽ و ﭼﻪ ﮐﯿﻔﯽ می پردازد.

حتما ببینید

منطق فازی

منطق فازي گونه اي بسيار مهم از منطق است كه توسط استاد ايراني پروفسور لطفي …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *