خانه / جدیدترین محصولات / دانلود کتاب مجموعه های فازی در روانشناسی

دانلود کتاب مجموعه های فازی در روانشناسی

فرمت فایل : پی دی pdf

نوع نگارش کتاب: انگلیسی

تعداد صفحات : 483 صفحه

RIAL 90,000 – دانلود کتاب

پیشگفتار

این کتاب تصویر امروزی از وضعیت فعلی تحولات نظری و تجربی در استفاده از مجموعه های فازی در روانشناسی را ارائه می کند و دانشجویان را برای پیشرفت در زمینه های علمی پایه در حال پژوهش ترغیب می نماید. شکی نیست که روانشناسی نیازمند چارچوبهای ریاضی برای درجه بندی مرزهای مبهم است . این اعتقاد وجود دارد که نه تنها پدیده افکار و رفتار انسان ذاتا فازی است ، اما محققان در این زمینه نیز باید با استفاده از مفاهیم و طرحهای نظری که خود فازی هستند. در فرضیات روانشناسی اسم ، خبر ، جمله توصیفی و تطبیقی بصورت فازی بیان می شود . به طور کلی مسائل فازی  ماهیت بنیادی دارد ، و این نشان می دهد از نظر منطق فازی ، ما نیز باید به جای استفاده از زبان ناپیوسته از زبان فازی استفاده نماییم.

لطفی زاده (1965) برای اولین بار این ایده را بصورت نگاشت توابع مشخصه مجموعه ها بر روی فاصله بسته به جای مجموعه معمولی {1و0}  تعریف نمود . از آن پس ، کمک های بسیارو متنوعی به تئوری مجموعه های فازی صورت پذیرفت ، و برخی از آنها ازکاربردهای گسترده ای این تئوری در رشته مهندسی و علوم کاربردی بهره های فراوان برند .

زاده برای توسعه زبان محاسباتی بصورت ” محاسبات فازی ” که بایستی در بخشهای مختلف یک سیستم بکارگرفته می شد ، کوشید.  این کتاب در حال حاضر به جنبه های بسیاری از مجموعه های فازی در احساس واقعیتهای سیستم های روانی مربوط می شود.  محققان حداقل به دو روش از تئوری مجموعه های فازی بهره مند می شوند: اول، به عنوان یک استعاره یا مدل تفکرمعمولی و در مرحله دوم به عنوان کمک به تجزیه و تحلیل داده ها و ساخت تئوری .  در واقع می توان نمونه هایی برای هر دو نوع را در کتاب پیدا کنید. به تازگی گفتمان بین تئوری مجموعه های فازی و روانشناسی این امکان را یافته است ، واخیراً  به سرعت در حال توسعه می باشد بطور که من احساس نیاز نمودم دراین کتاب جهت پوشش دادن به جدیدترین مسائل معاصر این دو را باهم قرار دهم. این کار به عنوان یک منبع برای محققین و پژوهشگران که به منطق فازی علاقمند شده اند ، می باشد و به آنها آخرین مسائل  معاصر در این زمینه را ارائه می دهد .

من می خواهم از نویسندگانی که در این اثر سهیم و تلاش داشتند ، تشکر نمایم . بدون کمک آنان تکمیل این کتاب امکان پذیر نبود .  من مدیون جورج ای. استیلمچ برای هدایت و حمایت های وی می باشم . مایلم قدردانی نمایم از ویلیام بارن که کار پر زحمت چک کردن انگلیسی برخی از متون را بر خود هموار ساخت . تشکربسیار ویژه ای  از کی.تی.میشل سین ، کارایج دستندکاران خانه انتشارات شمال هلند دارم .تامس زتنی

درباره‌ی دکتر حمیدرضا قنبری

دکتر حمیدرضا قنبری
دکتر حمیدرضا قنبری؛ استاد دانشگاه،روانشناس و روانسنجی فازی،درمانگر بالینی فازی اختلالات روانشناختی، کارشناس ریاضیات می باشد که با شوق تبیین کاربردهای منطق فازی در روانشناسی، ایده «روانشناسی فازی» را به عنوان چشم انداز فعالیت های علمی و پژوهشی بنا نموده و در جهت تحقق این مهم تلاشی یک دهه را آغاز کرده است . وی با تولید محتوای علمی فازی در مجلات معتبر پژوهشی ، برگزاری سخنرانی و کارگاه های علمی در دانشگاه های سراسر کشور ، داوری مقالات در مجلات علمی پژوهشی و کنفرانس های بین المللی، هدایت پایان نامه های دانشجویی ، تالیف و ترجمه کتب مختلف فازی و … در نظر دارد این ابزار پرکاربرد را به همه اساتید و دانش پژوهان علاقمند به مباحث پیشرفته در روانشناسی معرفی نماید، امید است در این راستای گامی هرچند کوچک را در عرصه علمی بردارد. روانشناسی فازی، دانشی نوپا و پیشرفته برای تبیین و الگوسازی مدرن در تحقیقات روانشناختی بوده و به تبیین موضوعات روانشناسی کلاسيك در محيط فازي اشاره دارد. در این دانش از شيوه‌هاي محاسبات نرم و سيستماتيك مبتنی بر منطق فازی در تحليل پدیده های روانشناختی استفاده می گردد. در این روش نوین،با ارائه مدل‌هاي ترکیبی كمی وکیفی سازی به محققین و پژوهش گران در تصميم‌گيري‌ها دقیق درمانی کمک می کند تا در شرایط نادقیق و پیچیده یک روان درمانگر بتواند با کمینه سازی خطاها، تشخیص های بالینی دقیق تر و ارزیابی روانی بهینه ای از درمانجویان ارائه دهد. بطور کلی «روانشناسی فازی» با استفاده ابزار توانمند منطق فازی در روانشناسی، به حل مسائل پیچیده و مبهم در شرایط عدم قطعیت پدیده های روانشناختی پرداخته و با ارائه ﭼﺎرﭼﻮﺑﯽ ﻣﻔﻬﻮﻣﯽ به ﺑﺮرﺳﯽ ﻧﻈﺎمﻣﻨﺪ اﺑﻬﺎم و مدل سازی ﻋﺪم ﻗﻄﻌﯿﺖ ﭼﻪ از ﻧﻈﺮ ﮐﻤﯽ و ﭼﻪ ﮐﯿﻔﯽ می پردازد.

حتما ببینید

دانلود مقاله تولید قوانین فازی با استفاده از یادگیری مثال ها

فرمت مقاله : پی دی اف pdf نوع نگارش مقاله: انگلیسی تعداد صفحات: 14 صفحه …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *